Yamaha İstanbul Kadınlar Günü

Feminizm

Kadın ve erkeğin sosyal, politik ve ekonomik eşitliği.

Kadınlar günü benim için biraz tartışmalı bir gündü. Feminizmi savunuyorsam kadınlar gününü kutlamam ters cinsiyetçilik yapmak olur zannederdim. Fakat sonrasında anladım, herkes feminist değil. Kadınlara uygulanan şiddet, adaletsizlikler ve eşitsizlikler bitene kadar kadınlar günü bitmemeli.

İdol aldığım insanlardan Barkın Bayoğlu ne kadar marka fanatiği olmamak gerekli dese bile Yamaha her zaman en sevdiğim motor üreticisiydi. Bu yüzden kadınlar günü gibi bir günü onlarla geçirme teklifini anında kabul ettim.

Etkinlikte dört kadın olacaktık. Beraber yarıştığım ve çok sevdiğim ablam Pınar Tüfekçioğlu, Yamaha denince akla ilk gelen isim Ece Odyakmaz ve yıllardır Barkın Bayoğlu’nun videolarında izlediğim, çok uzun zamandır tanışmak istediğim İpek Süleymanoğlu.

Erkenden bayideydim, herkesle tanışıp sohbet etmeye çalıştım. Bütün izleyiciler gelince etkinliğe başladık. İlk başlarda çok heyecanlıydım fakat sonrasında ortamın sıcaklığı sayesinde daha rahat hissettim. Sırf yanımdaki kadınlar değil, karşımdaki kadınlarda çok güçlü kadınlardı. Tabi ki yaşadığımız cinsiyetçilik günün ana konularından biriydi fakat problemden daha çok çözüme odaklanıp nasıl başa çıktığımızı konuştuk. Sonuçta nereye bakarsak oraya gideriz.

Etkinliğin sonunda korumalı pantolon çekilişi yapıldı ve 4 kişiye hediye edildi ve ekipmanlarda indirim sağlandı, güzel düşünülmüştü. Bende çok güzel insanlarla tanışmış ve herhalde 20 yıldır geçirdiğim en verimli ve güzel kadınlar gününü geçirmiş oldum. Motorlar hakkında konuşurken beni aynı aşkla dinleyen insanlar görmek içimi huzurla doldurdu.

Umarım ilerleyen senelerde de elde tutulur kadınlar günü etkinliklerinde rol oynama fırsatım olur. Tekrardan.. Kadınlar günümüz kutlu olsun.

” Bizce Türkiye Cumhuriyeti anlamınca kadın, bütün Türk tarihinde olduğu gibi bugün de en saygın düzeyde, her şeyin üstünde yüksek ve şerefli bir varlıktır. ”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK