Yeni Sezon

Doğruyu söylemek gerekirse mutlu değilim; Çünkü 2022 sezonuna biraz kötü başladık. Sezonun ilk yarış öncesi antremanına çıkma fırsatım olduğunda, limitlerimi zorlamaya çalışırken kötü bir kaza yaptım. Düşerken çok canım yandı açıkçası bacaklarım kırılmıştır diye düşünmüştüm. Motor bacaklarımın üstünde kaldı kaldıramadım. Kırmızı bayrak verildi. Sonunda sıyrıldım bir tek sol bileğim kaldı. Sol bileğimi de çıkartabildiğimde ayağımda botun olmadığını gördüm. Sol ayağım çatlamış.. Çok ağrım vardı ama yarışmaya engel olmasına izin veremezdim. Cumartesi günü sıralamaya çıktım, hala daha hızlı olabileceğimi biliyordum. 2. sıralamada daha ilk turda motordan bir ses gelmeye başladı. Padok alanına geri girdim, mekanikerlerime söyledim. Alt devirlerde ses gelmediği için bir tur daha çıkıp bakayım dedim ama ses daha da artmaya başladı. Tekrar içeri girdim, motor yatak sarmış. Yani motor yarışa giremeyecek demek bu.

Olumsuzluklar bir türlü bitmedi. Çok şükür sırtımı yaslayabileceğim abilerim, dostlarım vardı. Yakın arkadaşım Yağmur’da R25 kullanıyordu. Motorunu vermeyi teklif etti. TMF’den onay aldıktan sonra hemen benim motorumdaki pist grenajlarını ona takmaya başladık. Tek problem onun motoru yeni kasa R25 olduğu için Baretta’ya kıyasla bazı farkları vardı. Yarıştan önceki serbest antremanda motoru iyi analiz etmem gerekiyordu yani. Özellikle amortisörleri. Tam antremana çıkacakken motor çalışmadı. Ayaklık sensörünü iptal etmeyi unutmuşuz. Sonuç olarak motoru deneyemedim.

Yarışa hiç tanımadığım bir motorla ve çatlak bir ayakla çıktım. Buna rağmen A grupta 2. olmayı başardım ama tatmin olmadım açıkçası. Bu yoldaki en büyük rakibim benim. Kendi en iyi süreme yaklaşamadım bile. Çevrem stresten kendime zarar verdiğimi söylüyor ama haklıyım bence. Kendimden bir beklentim var, standart bir motorla. Yine de tecrübe oldu. Fakat bu maaliyetlerin altından nasıl kalkacağımı bilmiyorum. Gitmek istediğim yolda kararlıyım ama ekonomi gerçekten zorluyor. Tekrar sponsor arayışlarına başladım. Umarım beni bu yolda destekleyebilecek insanlarla tanışırım.

Bu yarış yanımda olan anneme, Serkan ve Orhan Abime, Yağmur Aktay’a, Sena Işık, Gözde Güney, Gizem Gün, Gülşah Ulusoy, Kardelen, Bahadır Batır, Hüseyin Karakaya, Eray ve Erman Boyacıoğlu, Özgür Çapacı ve Mehmet Güven’ e teşekkür ederim.

Bu yarışa hazırlanırken instagramda bir video günlüğü yaptım. Simgeye tıklayarak instagram hesabıma ulaşabilirsiniz.