Akyazı’da Sürüş

2. yarıştan sonra Kenan Sofuoğlu, Kadınlar Kupasında yarışan tüm yarışçıları milli sporcularımız ile antrenman yaptığı Akyazı pistine davet etti. Yaşadığım sponsorluk sıkıntılarından dolayı kendi motorumu, Baretta’yı oraya götürme fırsatım olmadı fakat Metehan Hocamız bana BluCru motorlarından birini verdi. Bu sayede bende 10 numaralı R25 ile sürüşe katıldım.

Etkinlikte Toprak Razgatlıoğlu ve Bahattin Sofuoğlu’nun sürüşünü izleme fırsatım oldu. Ayrıca Zayn Sofuoğlu bizlere gokartyla şov yaptı. İleride çok iyi yerlerde göreceğimiz birinin bu yaşlarını görmek çok tatlıydı. Umarım en az babaları ve abileri kadar iyi yerlere gelir.

Pistin asfaltı daha önce sürdüğüm en iyi asfalttı diyebilirim. Çok farklı pistlere çıkma fırsatım olmadı zaten ama özellikle bu pistte farklı detaylar vardı. Curb dediğimiz bölgelerde ufak kasisler vardı. Kenan Abi bu kasisleri bilinçli koymuş normalde böyle bir şey yok. Curblere çıkmak bazen avantaj sağladığı için, çıkılmasın, çıkılırsa da pişman etsin diye. Motor yatık şekilde o kasislere girme fırsatım oldu şahsen, düşmedim fakat girmesem daha iyiydi 🙂 Harici pistte istediğim rahatlıkta sürebildiğimi düşünmüyorum. Yedek motorla çıkmak zorunda kaldığım için motor biraz problemliydi. Ön frenden yeterli verimi alamadım bir kaç kere pistin dışına çıkıp çimleri biçtim. Sağ keçeside patlaktı fakat problemimin ana sebebi frendi. Lastiklere bakmayı zaten ilk senemde bıraktığım için her türlü sürecektim. Şahsen bu yolda bu tarz problemleri mazeret gösteremem burada olabildiğim için bile şanslıyım. Gerekirse fren merkezi sökük bir motorla bile çıkarım.

Harici beraber yarıştığım dostlarımla çok güzel vakit geçirdim.

Reklam