30 Nisan 2001’de İstanbul’da doğdum. 2018′ de motor kullanmaya başladım ve 10 Şubat 2020 tarihinde hayalini kurduğum, ” Baretta ” ismini verdiğim Yamaha Yzf R25′ e sahip oldum. Motor sporlarını çok yakından takip ediyordum, Valentino Rossi ve Niki Lauda beni çok etkilemişti. Bu sebeple virajlar beni cezbediyordu, boş alanlarda viraj çalışmaya gidiyordum. 2021’de TMF’ nin Yamaha Yzf R25 Kadınlar Kupası düzenlemesiyle bende katılım göstermeye karar verdim. Sezon sonunda stok R25 ile genel klasmanda Türkiye 3. sü olmayı başardım.


Yarış ve antremanlar ile ilgili yazılarıma buradan ulaşabilirsiniz.

Ailemdeki tek çocuk ve tek motor kullanıcısı benim. Ailem bu yolda beni çok destekledi. Sırf yarışlar için değil, viraj çalıştığım günlerde bile çoğu zaman annem yanımdaydı. Çalıştığım boş alan inşaat tozu ile dolu olduğu dönem elinde bir süpürge birde kamera ile bana eşlik ediyordu. Aynı şekilde babam, yarışların bu kadar içinde olmama vesile olan kişi denebilir. Her hafta sonumuz evde yarış izleyerek geçer, asla başka bir plan yapamayız.  Aile büyüklerim, özellikle babaannem bu yolda hep motive olmamı sağladı. İlk kupa aldığım yarış onun doğum günüydü. Son olarak kan bağsız kardeşim, en yakın arkadaşım Selen Karlıkaya, Fransa’da okuduğundan dolayı yarışlarıma gelememesine rağmen Uşak pistindeki antremanlarıma gelip bana destek oldu. Motor sürmemesine rağmen motoru ve motor sporlarını bu kadar benimseyen bir ailede büyüdüğüm için çok şanslıyım.

cropped-214f3661.jpg

Eğitim hayatıma liseden sonra 1 yıl ara verdim çünkü maalesef lise beni eğitimden soğutmayı başarmıştı. Çoğu zaman okul çıkışlarında gitme ve meslek öğrenme hedefiyle çırak olarak başladığım araba tamirhanesine ilk dersimin başlama saatinde gitmeye başlamıştım. Hedefim 1 yıllık arada buraya devam etmekti fakat annem eğitimin benim için önem kaybettiğini farkedince çıraklık maceram son buldu. Arabalar ve motorların olduğu bir dünyada ders çalışmak bana çekici gelmiyordu. Bu sırada korona virüsü devreye girdi ve bakış açım çok değişti. Açıktan okumaya karar verdim. İstanbul Üniversitesi Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği okuyorum.

Hedeflerimin en başında motor sporlarında ilerlemek var. İlerleyen zamanlarda yeterli imkan ve gerekli destek sağlanırsa Avrupa’da yarışmak bile bir seçenek. Fakat hedeflerim arasında

  • Sokakta motor süren yoldaşlarımın güvenliği, katil bariyer dediğimiz bariyer ayaklarına motorcu dostu bariyer yapılması, yol sulama çalışmalarının düzenlenmesiyle ilgili konularda var olmak.
  • Cinsiyet, cinsel yönelim, ırk ve hayvanlara uygulanan eşitsizliklere ve adaletsizliklere engel olacak çalışmalar yapmak.

benim için çok önemli. Pistteki hedeflerimin haricinde bu konularda yapılan çalışmalarda da aktif olmaya çalışıyorum.

We race as one -F1

cropped-214f3790.jpg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s